Τίτλος εκδήλωσης: Πάμε Μουσείο

Ημερομηνία διεξαγωγής: 17/02/19

Ώρα διεξαγωγής: 11:00

Τοποθεσία διεξαγωγής: Πολιτιστικό Ίδρυμα Τράπεζας Κύπρου, Φανερωμένης 86-90

Μια εκπαιδευτική και ψυχαγωγική δράση του Γραφείου Αποφοίτων αποκλειστικά για τους απόφοιτους του Πανεπιστημίου Κύπρου.

Θα πραγματοποιηθεί επίσκεψη για ενήλικες και παιδιά στο Πολιτιστικό Ίδρυμα της Τράπεζας Κύπρου όπου οι ενήλικες θα ξεναγηθούν από τον Δρ Χριστόδουλο Χατζηχριστοδούλου στο Μουσείο Ιστορίας της Κυπριακής Νομισματοκοπίας και το Μουσείο Συλλογής Γεωργίου και Νεφέλης Τζιάπρα Πιερίδη.

Κατά τη διάρκεια της ξενάγησης των ενηλίκων τα παιδιά θα απασχοληθούν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Επιτρέψτε μου να συστηθώ: αρχαιολόγος» με εμψυχώτρια την Ελισάβετ Στεφανή.

Μετά την ξενάγηση θα προσφερθούν σε όλους ροφήματα και εδέσματα.

Το πρόγραμμα απευθύνεται μόνο σε απόφοιτους του Πανεπιστημίου Κύπρου και η συμμετοχή είναι δωρεάν. Η δήλωση συμμετοχής είναι απαραίτητη: www.ucy.ac.cy/alumni

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Κτήριο Συμβουλίου-Συγκλήτου «Αναστάσιος Γ. Λεβέντης»
Λεωφ. Πανεπιστημίου 1