ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2018-19

• Η εξεταστική περίοδος για το Χειμερινό Εξάμηνο 2018/19 αρχίζει από τις 7/12/18 μέχρι και τις 21/12/18.
  • Οι εξετάσεις των μαθημάτων του Κέντρου Γλωσσών έχουν διευθετηθεί από τις 3/12/18 μέχρι και τις 6/12/18.
  • Εισηγήσεις για αλλαγές εντός της εξεταστικής περιόδου, θα μπορούν να διευθετηθούν μόνο, αφού προηγηθεί συμφωνία μεταξύ διδασκόντων και φοιτητών μέχρι την Πέμπτη 29 Νοεμβρίου 2018. Εάν οι εισηγήσεις αυτές εμπίπτουν εκτός εξεταστικής περιόδου θα λαμβάνονται υπόψη μόνο εάν υποβληθούν μέσω του Πρόεδρου του Τμήματος.
  • Υπάρχει πιθανότητα εξετάσεις μαθημάτων μεγάλων ακροατηρίων να μετακινηθούν από την εξεταστική ζώνη που βρίσκονται στη δεύτερη εξεταστική ζώνη (1230-1530), έτσι ώστε να διασφαλιστεί η καταλληλότητα των αιθουσών.
  • Το πρόγραμμα εξετάσεων ανανεώνεται στην ιστοσελίδα μας σε τακτική βάση επομένως προτρέπονται ακαδημαϊκοί και φοιτητές να ελέγχουν τις εξετάσεις που τους αφορούν σε τακτά διαστήματα.
  • Το Τελικό Πρόγραμμα Εξετάσεων θα ανακοινωθεί την Παρασκευή 30 Νοεμβρίου 2018.
Ανθρωπιστικών Επιστημών

Θετικών και Εφαρμοσμένων Επιστημών

Κοινωνικών Επιστημών και Επιστημών της Αγωγής

Οικονομικών Επιστημών και Διοίκησης

Πολυτεχνική
Φιλοσοφική

Κανόνες Φοίτησης Σπουδών - σημεία όπου αναφέρονται οι Κανόνες Εξετάσεων είναι >
Ι.  Γενικοί Κανόνες - 1.8, 1.9, 1.10, 1.11
ΙV.Κανόνες Εξετάσεων - 1, 2, 3, 4 και 5
V. Κανόνες Εξετάσεων για την Ακαδημαϊκή Υποστήριξη φοιτητών με ειδικές ανάγκες - 1, 2, 3, 4 και 5
Κανόνες Ιατρικής Σχολής
V. Εξετάσεις-Σύστημα Βαθμολογίας - 4.1 μέχρι 4.18

Συνήθεις Ερωτήσεις - απαντήσεις για τις εξετάσεις βρίσκονται στο σημείο >
Σπουδές και Φοίτησης στο Πανεπιστήμιο Κύπρου - ερωτήματα 6 μέχρι και 9

Για περαιτέρω διευκρινίσεις παρακαλώ όπως επικοινωνήσετε με την Έλενα Πελετιέ στο email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

imagesKJ7QHJJG