ΔΙΑΜΟΝΗ ERASMUS+ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΞΕΝΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Προσφέρεται βοήθεια σε όσους φοιτητές Erasmus+ και άλλους ξένους φοιτητές ενδιαφέρονται για στέγαση στη Λευκωσία, μέσω της έκδοσης καταλόγου οικιών και διαμερισμάτων, αλλά και μέσω προσωπικής επαφής με τους φοιτητές.  Επίσης, προσφέρεται ένας πολύ μικρός αριθμός δωματίων στη Φοιτητική Εστία, σε Erasmus+ και άλλους ξένους φοιτητές σε όσους φοιτητές επιδείξουν έγκαιρα ενδιαφέρον (first to come - first to serve).

Περισσότερες πληροφορίες για τη διαμονή ξένων φοιτητών στη Φοιτητική Εστία, δίδονται σε σχετικό ενημερωτικό έντυπο που μπορείτε να εντοπίσετε εδώ

Χρόνος Υποβολής Αίτησης

Για τους Erasmus+ και άλλους ξένους φοιτητές, η υποβολή αιτήσεων διαμονής για τη Φοιτητική Εστία για το Χειμερινό Εξάμηνο, γίνεται εντός δεκαπέντε (15) ημερών, και συγκεκριμένα, από την 1 Ιουνίου μέχρι τις 15 Ιουνίου έκαστου έτους, και το Εαρινό Εξάμηνο από την 1 Νοεμβρίου μέχρι τις 15 Νοεμβρίου έκαστου έτους.