ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Ο Όμιλος Φιλοσοφίας επαναλειτούργησε το 2014, και εχει ως στόχο του τη μύηση των φοιτητών στον κόσμο της φιλοσοφίας μέσα από διάφορα θέματα που προβληματίζουν τους ίδιους καθώς και το να βγει η Φιλοσοφία έξω από τα πανεπιστήμια και να γίνει γνωστή στον κόσμο. Οι φοιτητές έχουν την ευκαιρία να ανταλλάξουν απόψεις και να συζητήσουν θέματα που αφορούν τον άνθρωπο και τον σύγχρονο τρόπο ζωής μέσα από τα συνέδρια που διοργανώνει ο Όμιλος.

Η συμμετοχή στον Όμιλο συμβάλλει στην επέκταση του φιλοσοφικού χάρτη και στη διεύρυνση των νοητικών οριζόντων. Είναι η φιλοσοφική σκέψη διανοητική διερεύνηση της σχέσης του ανθρώπου με τον κόσμο και αναγνώρισης της θέσης που ο ίδιος  ο άνθρωπος κατέχει στον κόσμο. Επομένως, καθένας από εμάς σκεφτόμενος δημιουργεί το δικό του φιλοσοφικό ρεύμα, γίνεται φιλόσοφος και γράφει τη δική του ιστορία.

logo fil

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
ηλεκτρονικό ταχυδρομείο: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.