Ο Όμιλος Αρχαίου Ελληνικού και Ρωμαϊκού Κόσμου έχει σκοπό να διευρύνει τους ορίζοντες των φοιτητών φέρνοντας τους σε επαφή με τον αρχαίο ελληνικό και ρωμαϊκό κόσμο μέσα από μια σύγχρονη ματιά. Επίσης επιδιώκει να φέρει σε επαφή τα μέλη του Ομίλου με φορείς όπως μουσεία, αρχαιολογικούς χώρους ή και άλλα εκπαιδευτικά ιδρύματα. Οι δράσεις του Ομίλου συμπεριλαμβάνουν εκδηλώσεις και δραστηριότητες με θέμα τον αρχαίο ελληνορωμαϊκό κόσμο, διοργάνωση διαλέξεων από πανεπιστημιακούς και καταξιωμένους επιστήμονες αλλά και έκδοση ηλεκτρονικού περιοδικού.

41222097 736466310021454 8700408924743925760 o
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
Facebook: Όμιλος Αρχαίου Ελληνικού και Ρωμαϊκού Κόσμου
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.