Ο Όμιλος Τουρκικών Σπουδών και Θεμάτων προσδοκεί στην βελτίωση και ανάπτυξη των φοιτητών του τμήματος Τουρκικών Σπουδών αλλά και των φοιτητών των άλλων τμημάτων στα θέματα που αφορούν την ιστορία, κουλτούρα, πολιτική, γλώσσα και κοινωνία της γειτονικής μας χώρας της Τουρκίας. Επίσης ασχολούμαστε με θέματα που αφορούν την Κύπρο αφού υπήρξε μέρος της ιστορίας της Τουρκίας και είναι μέρος της εξωτερικής πολιτικής της χώρας. Μελετούμε και ερχόμαστε κοντά με την τουρκοκυπριακή κοινότητα, που είναι αναπόσπαστο κομμάτι της ιστορίας της χώρας μας αλλά και της Τουρκίας. Μέσω των δραστηριοτήτων μας θα προσπαθήσουμε να πετύχουμε τους στόχους μας και να προσφέρουμε στους φοιτητές του Πανεπιστημίου Κύπρου μια ευχάριστη εμπειρία κατά την διάρκεια της φοιτητικής τους ζωής.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
Facebook: Όμιλος Τουρκικών Σπουδών και Θεμάτων Π.Κ
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.